Základní škola

Ve školním roce 2023/2024 má škola 294 žáků. Kromě dětí z Bedihoště jsme spádovou školou pro žáky z Čehovic, Kralic na Hané a Hrubčic. Dojíždějí k nám i děti ze vzdálenějšího okolí, například z Čelčic nebo Prostějova, což nás velice těší.

Základní škola Bedihošť byla nedávno rekonstruována a je skvěle vybavena. Třídy mají nový nábytek, disponujeme odbornými učebnami IVT, díky využívání evropských dotací přibývají multimediální učebny, máme učebnu fyziky, přírodopisu, cizích jazyků a výborné podmínky k tělesné výchově: tělocvičnu, venkovní víceúčelové hřiště, využíváme i fotbalové hřiště před školou.

Náš školní vzdělávací program je zaměřen na rozvoj všech složek osobnosti každého žáka, jak výborného, průměrného, tak i na žáky se specifickými poruchami učení, nebo se zdravotním či sociálním znevýhodněním. Škola je zapojena do projektů: ŠKOLA PLNÁ ZDRAVÍ, ENVIRONMENTÁLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ, ZDRAVÉ ZUBY, EU – peníze školám.

Žáci mají možnost vybrat si z mnoha druhů zájmových kroužků: informatika, anglický jazyk, psaní všemi deseti, taneční a sportovní kroužky- florbal, stolní tenis, atletika aj., kroužek vaření. Děti jsou v nich rozděleny podle věku. Na škole pracuje i pobočka Základní umělecké školy Němčice nad Hanou, kde je možno rozvíjet hudební nadání dětí a nemusí za uměním ovládat jakýkoli hudební nástroj složitě dojíždět.

Během školního roku se uskutečňují projektové dny, lyžařský výcvikový kurz, škola v přírodě, zahraniční i domácí exkurze a výlety.

ZŠ Bedihošť poskytuje svým žákům kvalitní základní vzdělání, které pak absolventům umožní pokračovat ve studiu na jakékoliv zvolené střední škole, gymnáziu, nebo se připravovat na svoji profesi.